Cover-Up

Cover-Up Sanatı

Cover-up, geçmişte yaptırdığınız ve artık beğenmediğiniz, vücudunuzda olmasından rahatsız olduğunuz dövmelerin yerine yenisini yapma veya vücudunuzda görmek istemediğiniz yara, ameliyat gibi çeşitli şekillerde oluşmuş izleri estetik bir dövme ile örtme işlemidir.

İşlem için öncelikle kapatmak istediğiniz yerin fotoğrafı çekilir ve yeni yapılacak işlem fotoğraf üzerinde size gösterilir. Talebiniz sonrasında gerekli revizyonlar yapılır ve onayınıza istinaden uygulanmaya başlanır.

Tasarım ve uygulama kapanmasını istediğiniz alanın büyüklüğüne ve söz konusu yer bir yara iziyse derinliğine bağlı olarak yapılır. Profesyonel olarak yapılacak Cover-up uygulaması ile vücudunuz estetik bir görünüme de kavuşmuş olur.


Cover-up ekstra bakım gerektirir mi?

Dövme sonrasında olduğu gibi tarafımızdan verilecek özel kremler ile kısa dönemlik bir bakım gerekmektedir. Bu bakım cildiniz için değil Cover-up uygulamasının kalıcılığı ve renklerinin atmaması için tavsiye edilmektedir.

Cover-up yaptırmanın sağlığa zararı var mı?

Profesyonel ekipman kullanıldığı sürece kesinlikle sağlığınızla zararlı bir tarafı yoktur. İstanbul Dövmeci olarak her işlemde sterilize yeni ekipman kullanılmaktadır. Ayrıca Cover-up uygulamasında kullanılan boyalar da dövme için üretilmiş özel boyaların özelliğindedir. Sadece yara izlerinde yaranın tamamen kapanmış olmasına ve yara üzerinde bir enfeksiyon olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Bunlar sonrasında dilediğiniz gibi Cover-up yaptırabilirsiniz.

Cover-up uygulamasında yara izinin derinliği veya büyüklüğünün önemi var mı?

Yaranın veya izin büyüklüğü ya da yeri önemli değildir. Cover-up sadece izin veya yaranın sınırları içerisinde yapılmaz. Bazı durumlarda izden daha büyük bir alan tasarlanır ve böylelikle izin görünmesi veya fark edilmesi tamamen engellenir. Bu konuda sitemizdeki Cover-up örneklerini de inceleyebilirsiniz.

Cover-up ve dövme yaptırmak arasında fiyat farkı var mı?

Teknik olarak işlemin standart dövme yaptırmakla arasında bir fark yoktur. Bu nedenle fiyat olarak hiçbir ekstrası bulunmamaktadır. Daha detaylı bilgi için İstanbul Dövmecisi ile irtibata geçebilirsiniz.