single-img-1
single-img-2
single-img-3

laser Dövme Silme

Geçmişte yaptırdığınız ve sildirmek istediğiniz dövmelerden ağrısız, sızısız kurtulmanız artık çok kolay. Dövme silme işlemi lazer ışınları ile yapılmaktadır. Bu işlem deri yüzeyine zarar vermeden, derinin alt kısmında bulunan dövme pigmentine ulaşır. Dövme pigmentinin lazer ışınlarını emmesi ile enerji ses ve ışığa dönüşür. Açığa çıkan enerji deri tabakasının altında bulunan büyük pigment parçalarını çevresinde bulunana dokulara herhangi bir zarar vermeden küçük parçalara bölünmesini sağlar. Bu sayede bağışıklık sistemimiz küçük parçalara ayrılmış olan dövme boyasını emerek yok eder.
Dövme silme işleminden 2-3 gün sonra görülecek kabuklanma, kızarıklık normaldir. Bu süre zarfında sudan ve güneş ışınlarından uzak durulması gerekmektedir. Kabuk tutmasını engellemek için düzenli pansuman yapılmalıdır.

 • Daha Etkili Sonuç
 • Dezenfekte Edilmiş Malzemeler
 • Tecrübeli Ekip
 • Yüksek Oranda Başarı
 • Daha Az Ağrı
 • Minimum Seans

Lazerle dövme silme işlemi kaç seansta yapılır?

Lazerle dövme silme işlemi, yapılan dövmenin tekniğine, kullanılan boyanın kalitesine ve vücutta bulunduğu yere göre değişkenlik gösterebilir. Boyanın deri altına ne kadar işlediği, ve deri altındaki partiküllerin yapısı seansların aralık sürelerini belirler. Dövme yapılırken kullanılan boyanın içinde çini mürekkebi gibi farklı maddelerin olması da seansların uzamasına neden olur. Kaliteli malzemeler ve doğru teknik ile yapılmış çok büyük olmayan dövmeler 3 seans gibi kısa bir sürede çıkartılabilirken, on beş, yirmi seans süren tedavilerde olabilmektedir. Dövme silme işlemi yapılırken iki seans arasında geçmesi gereken süre en az altı hafta olmalıdır bu süre bazı durumlarda sekiz yada on haftada olabilir. Ayrıca dövme silme kesinlikle profesyonel kişilerce yapılmalı ve kullandığı lazer cihazının da gerekli teknik yeterliliğe sahip olması gerekmektedir.

Dövme silme işleminden 2-3 gün sonra görülecek kabuklanma, kızarıklık normaldir. Bu süre zarfında havuza yada denize girilmemesi ve güneş ışınlarından uzak durulması gerekmektedir. Deri üzerinde oluşacak yaranın temiz tutulması ve 2-3 gün düzenli pansuman yapılması da enfeksiyon kapmaması için oldukça önemlidir. Bahsettiğimiz şeyleri yaptıktan sonrada anormal bir durumla karşılaşırsanız  en kısa zamanda doktorunuza başvurunuz.

Dövme Silmede Başarı Oranı Nedir?

Dövme silme işlemi profesyonel kişiler tarafından, yeterli teknik donanıma sahip cihazlar kullanılarak yapılıyorsa başarı oranı oldukça yüksektir. Bu yüzden dövme sildirmek istiyorsanız öncelikle bu hizmeti alacağınız kişinin yeterliliği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Ayrıca dövme silme işleminde kullanılacak cihazın markası ve modeli hakkında da bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Silinecek olan dövmede kullanılan boyalarda tedavi süresinin azalıp, artmasında büyük rol oynamaktadır. Örnek vermek gerekirse; beyaz, pembe, mor ve sarı renkler kullanılarak yapılmış dövmelerin silinmesi neredeyse imkansızdır. Dövme yaptırmadan önce bu gibi konular hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir.

Lazerle dövme silme işleminin ardından deride iz kalır mı?

Lazerle dövme silme işleminin öncesi ve sonrası da uyulması gereken kurallar vardır. Eğer tedavi sırasında ve sonrasında sorun yaşamak istemiyorsanız bu kurallara mutlaka uymanız gerekmektedir. Eğer bu konular hakkında titiz davranırsanız silinen yüzeyler üzerinde herhangi bir lekelenme yada iz kalmayacaktır. Fakat her tedavide olabileceği gibi dövme silme işlemi de bazı riskler taşımaktadır. Tedavi edilecek yüzeylerin geçmişinde keloid, hipertrofik skar gibi durumlar söz konusu ise bazı risklerin olabileceği unutulmamalıdır.

Lazerle dövme silme sırasında ağrı olurmu?

Bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Hassas bir cilt yapısı olan kişilerde ince bir sızı ve yanma hissi tedavi sırasında yaşanabilmektedir. Dövme silme işlemi yapılmadan 20 dakika önce tedavinin yapılacağı bölgeye anestezik krem sürülür ve işlem bittikten sonra soğuk hava kompresi yapılırsa ağrı eşiği en az seviyeye iner.

dövme-sildirme

 • Dövme silme işleminden 1 gün önce ve silme işlemin yapılacağı gün, kan sulandırabilecek (aspirin vb) ilaçların yanı sıra ağrı kesiciler alınmamalıdır.
 • Eğer demir ilacı kullanılıyorsanız dövme silme işleminden 1 hafta önce bu ilacı almayı kesmelisiniz.
 • Dövme silme işleminden 2 hafta kadar önceye kadar güneşten korunulmalıdır.
 • Dövme silme işleminden 20-30 dakika. öncesin de doktorunuzun tarafından önerilen anestetik krem tedavi edilecek yüzeye sürülmeli ve streç film ile sarılmalıdır.
 • Dövmenin silindiği alanın üzerine düzenli aralıklarla buz kompleksi yapılmalıdır.
 • Doktorunuz tarafından kullanılması önerilen kremi tedavi edilen bölgeye uygulayın ve düzenli olarak pansuman yapın.
 • Dövme silme işlemi yapıldıktan sonra tedavi edilen bölgeye 3 gün boyunca sıcak su değmemesine özen gösterin (Sauna ve hamama girmeyin)
 • Tedavi edilen bölgenin üzeri kabuk bağlamışsa bu durum düzelene kadar kadar denize veya havuza girmemelisiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz konulara uyulduğu halde deri üzerinde kızarıklık, ağrılı şişlik, zonklama gibi bir durumla karşılaşırsanız mümkün olan en kısa zamanda doktorunuza başvurunuz.